Całkowicie przewidywalnie BELLA BABY – pomyśl zanim spróbujesz wziąć – prawda?

Zwykle nie mówi się o BELLA BABY. I to nie powinno nikogo zdziwić, bo muszą być sympatyczniejsze informacje. Ale na tych łamach uczynimy odstępstwo od tej reguły i poruszymy ów chyba ciekawy temat.
Zazwyczaj młode matki mają mentlik w głowie. A to wszystko za sprawą nadmiaru różnych, często niespójnych informacji. Co innego słyszymy od koleżanek, co innego od mam i babć. Do tego wchodzi jeszcze sieć, gdzie mieszają się rzetelne wiadomości z istnymi głupotami.
  Opis
Posiadają miękką, przyjemną w dotyku włókninę wierzchnią. Stanowia idealne zabezpieczenie przed zabrudzeniem podczas zmiany pieluszki. Ich zalety szczególnie docenisz w czasie spaceru albo podroży. Jeśli podkład nie ulegnie zabrudzeniu, można jego użyć ponownie.
Porozmawiajmy chwilę o przeziębieniu u dzieci. Ostre bakteryjne zapalenie gardla przebiega początkowo podobnie jak wirusowe, jedynie blona śluzowa gardla może być zdecydowanie bardziej zaczerwieniona. Zapalenie gardła bakteryjne wywołane poprzez paciorkowce przebiega często z zapaleniem migdalków podniebiennych. Dolegliwość zaczyna sie niespodziewanie silnym bólem gardła, któremu towarzyszy wysoka gorączka także do 39,5ˇC wraz z ogólnym osłabieniem.
Parę zdań dla mlodych albo przyszłych matek. Jednoczesne karmienie bliźniąt może być możliwe, a także wskazane. Najlepiej może być zacząć je w ciagu dwoch godzin po porodzie. Bliźnięta często rodzą się poprzez cesarskie cięcie, ale to także nie powinno być przeszkoda do tego, by noworodki położyć w ramionach mamy. Dzieci instynktownie szukają wtenczas piersi i zaczynają ssać. Skoro jednakże wspolne karmienie na początku nie wychodzi, trzeba z tym trochę poczekać – do momentu, kiedy przynajmniej jedno z dzieci będzie umiało bardzo dobrze ssać. Trzeba liczyć się z tym, że kiedy będziesz karmiła jedno dziecko, drugie – skoro nie śpi – może w tym czasie płakać. Niezbędna zatem będzie pomoc położnej albo kogoś z rodziny. Kobiece mleko zawiera nie jedynie skladniki odżywcze, niezbędne dla prawidlowego rozwoju dziecka, ale również przeciwciała i odmienne substancje, ktore podnosza odporność dziecka i wspomagają jego niedojrzaly system immunologiczny. Sa to także m.in. limfocyty zwiększajace poziom przeciwcial, makrofagi, które niszczą zarazki, i cenna immunoglobulina sekrecyjna SigA, ktora chroni malca przed alergią pokarmową. To także i dlatego niemowlęta karmione piersia rzadziej mają kolkę, łapią katar i przeziębiają się. Mniej może być pośród nich przypadkow zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej. Rzadziej zapadaja na zapalenia układu oddechowego i moczowego czy może dolegliwości układu pokarmowego – zarówno w niemowlęctwie, jak i później. Jako nastolatki nie mają problemów z próchnicą, mniejsze może być również u nich ryzyko wystąpienia otyłości i cukrzycy. Niektóre badania wskazują, że dzieci karmione piersią mają wyższy iloraz inteligencji, lepiej rozwijają się psychicznie i społecznie.

Reklamy

One thought on “Całkowicie przewidywalnie BELLA BABY – pomyśl zanim spróbujesz wziąć – prawda?

  1. Na co mogłoby chorować dziecko? Zbyt trudno tak na prawde powiedzieć. Ospa. Pierwsze pecherze zasychają w 6-8 godzin, strupy powstają w 24-48 godzin i odpadają w ciagu 5-20 dni. Lekarz przepisuje środki leczenia przeciw świądowi i gorączce. Żeby zapobiec ospie, należy unikać kontaktu z chorymi, szczepić dzieci. Powikłania się zdarzaja, rzadkim może być zapalenie mózgu. Maluch zawsze może być naszym największym skarbem.Pojawienie się drugiego dziecka to również nie rewolucja, ale zaledwie – trzymając się tej metaforyki – powstanie nowej koalicji. Pracy naturalnie przybywa, nie mniej jednak nie 100%, jedynie jakieś 50%, bo niektóre rzeczy (np. spacer) zajmują aż tyle samo czasu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s