Ogłaszam: EMOLIUM kremowy dla każdego

Na ogół tylko czasem mówi się na temat EMOLIUM kremowy więc naszym zdaniem trzeba to zmienić. Niżej trochę najistotniejszych danych o tym produkcie, wyrażamy nadzieję, że okażą się przydatne.
Zazwyczaj młode matki mają mentlik w głowie. A to wszystko za sprawą nadmiaru różnych, często sprzecznych informacji. Co innego słyszymy od przyjaciółek, co innego od naszych mam i babć. Do tego dochodzi jeszcze Internet, gdzie mieszają się prawdziwe informacje z istnymi idiotyzmami.
  Skład
Substancje aktywne:
Arlasilk Phospholipid GLA (2,5%) Otrzymywany z nasion ogórecznika lekarskiego. Zawiera około 18-25% kwasu gammalinolenowego (GLA). Może być bogaty w flawonoidy, kwasy organiczne i sole mineralne. Dostarcza skórze niezbędne nienasycone kwasy tluszczowe (NNKT). Dodatkowo wzmacnia barierę hydrolipidową naskórka, ograniczając transepidermalna utratę wody (TEWL). Zwieksza odporność immunologiczna skóry i łagodzi podrażnienia. Poprawia sprężystość i elastyczność skóry.
Kwas gammalinolenowy (GLA) pełni ważną rolę jako materiał budulcowy dla komorek i tkanek. Może być składnikiem fosfolipidów w błonach komorkowych a rownież wchodzi w skład ceramidów cementu międzykomórkowego.
Hialuronian sodu (0,3%) Składnik substancji pozakomórkowej, naturalnie znajdującej się w skórze. Wnika w głab skory i skutecznie zabezpiecza ja przed szkodliwym działaniem czynników zewnetrznych. Wiąże wodę w skorze. Zapewnia właściwe środowisko dla różnicujacych się keratynocytów. Dodatkowo tworzy film ochronny na powierzchni skóry, ktory stanowi zabezpieczenie przed utratą wody z komorek.
Olej macadamia (3%) Olej otrzymywany z orzechów Macadamia ternifolia, bogaty w fitoserole i lecytynę. Odporny na autooksydację. Doskonale natłuszcza, zmiekcza i uelastycznia skórę. Łagodzi podrażnienia i wygladza szorstką, nadmiernie wysuszoną skórę. Dostarcza niezbędne nienasycone kwasy tluszczowe (NNKT) i fosfolipidy.
Masło shea (3%) Uzyskiwane z nasion drzewa masłowego Magnifolia. Ma wlaściwości łagodzące, natłuszczające i wygładzające. Chroni i wzmacnia cement międzykomórkowy i plaszcz hydrolipidowy skóry. Stymuluje metabolizm komorkowy i wzmacnia lokalne krażenie kapilarne. Skutecznie chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnetrznych i łagodzi podrażnienia skóry.
Trójglicerydy oleju z kukurydzy (0,5%) Otrzymywane z tłoczonego na zimno oleju z nasion kukurydzy. Maja strukturę podobną do struktury prostaglandyn. Dzięki zawartości kwasu linolowego wzmacniają barierę hydrolipidową naskórka, natłuszczają skórę i ograniczają transepidermalną utratę wody (TEWL). Poprawiają sprężystość i elastyczność skóry. Sprawiają, że ludzka skóra może być mniej podatna na odczyny zapalne. Mają właściwości przeciwświądowe i przeciwpodrażnieniowe.
Pantenol (prowitamina B5) (1%) Witamina B5 może być niezbędna do prawidłowego metabolizmu białek, cukrów i tluszczów i do syntezy niektórych hormonów. W organizmie zostaje przekształcona w koenzym A. Pantenol doskonale wnika poprzez naskórek i dociera do głębokich warstw skóry właściwej. Może być mocno działającym stymulatorem wzrostu i odnowy komórek, zarówno naskorka, jak i skóry właściwej. Przyspiesza syntezę lipidów i białek. Stymuluje podzialy komórek naskórka, przyspieszając procesy gojenia mikro- i makrouszkodzeń wywołanych poprzez czynniki mechaniczne i poprzez oparzenia sloneczne i dolegliwości skóry. Łagodzi podrażnienia i nieprzyjemne objawy towarzyszące zmianom alergicznym skóry.
Gliceryna (5%) Zwyczajowa nazwa glicerolu, najprostszego alkoholu trójwodorotlenowego. Wystepuje w tluszczach roślinnych i zwierzęcych. W wyraźny sposób poprawia miękkość i elastyczność naskórka. Penetruje do głebszych partii warstwy rogowej i pozostaje tam, zapewniając jej właściwe uwodnienie i ogranicza transepidermalną utratę wody.

  Stosowanie
Nanieść niewielka ilość preparatu na dłonie i delikatnie rozprowadzić żel na zwilżonej skórze. Spłukać wodą. Delikatnie osuszyć ręcznikiem, bez wycierania.
  Wskazania
Codzienne odżywianie i higiena skóry: Porozmawiajmy chwilę o grypie u dzieci. Skoro dostające się na błonę śluzową nosa i gardla wirusy przełamują miejscową bariere obronną układu immunologicznego, to także zaczynają inicjować proces zapalny, stymulujac wytwarzanie mediatorów zapalenia, do których zaliczamy bradykininy, cytokiny, histaminę itp. W wyniku ich dzialania dochodzi do wzrostu przepuszczalności naczyń krwionośnych i wzrostu wydzielania śluzu poprzez gruczoły błony śluzowej nosa, co powoduje obrzęk błony śluzowej i daje objawy zapalenia gardła i ostrego nieżytu nosa.
Parę zdań dla młodych albo przyszłych mam. Powszechnie mówi sie, że połóg trwa sześć-osiem tygodni. Może być to także dość czasu, aby cofnęły się zmiany, które nastąpiły w narządach rodnych w czasie ciaży. Reszta organizmu może potrzebować jego znacznie więcej – także parę miesiecy, a niekiedy i pół roku. Kurczenie się macicy. Od razu po wydaleniu łożyska rozpoczyna się powracanie macicy do zwyczajnych rozmiarów i jej gojenie. Tuż po porodzie waży ona około 1000 g, z kolei pod koniec połogu powinna osiagnać wagę 50-60 g; musi zatem wykonać dużą pracę związaną z kurczeniem sie. Temu procesowi powinny towarzyszyć uciażliwe bole w dolnej części składowej brzucha, zwłaszcza gdy młoda mama karmi maluch piersią. Wtenczas bowiem zwiększa się wydzielanie oksytocyny, która powoduje skurcze macicy.

Reklamy

3 thoughts on “Ogłaszam: EMOLIUM kremowy dla każdego

  1. Sądzę, że trzeba nabyć Emolium. Nic bardziej sensownego nie odnalazłam. Szukałam nieco w sieci, lecz bez skutku. Nie wyszukałam nic lepszego.

  2. Chyba jednak nie polecam produktu Emolium bo warto raczej wydać kasiorkę na coś innego. Sądzę, że może być wtedy z tego większy pożytek.

  3. Niedawno koleżanka wypróbowała Emolium ale nie bardzo wiem czy na sobie czy dała to znajomemu ;-). Nie istotne. O czym innym chcę teraz powiedzieć. Moim zdaniem, a właściwie jej nie jest takie znowu złe, ale każden jeden powinien na swe wasne ryzyko sprawdzać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s