Nowość czy nie nowinka – PENTACREM krem napiszmy co o nim myślimy

Zwykle nie pisze się o PENTACREM krem. I to nie jest dziwne, bo bywają łatwiejsze informacje. Jednakże my uczynimy odstępstwo od tej zasady i omówimy ten produkt.
Zazwyczaj młode matki mają mentlik w głowie. A wszystko za przyczyną ilości przeróżnych, najczęściej sprzecznych informacji. Co innego usłyszymy od koleżanek, co innego od naszych mam i babć. Do tego dochodzi jeszcze Internet, gdzie łączą się prawdziwe informacje z istnymi głupotami.
  Przygotowanie i stosowanie
W opakowaniu znajduje się 30 kapsułek ”twist-off”. Należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsulki, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka albo ściągniętego pokarmu matki. Zachować ostrożność, by maluch nie połknęło kapsułki.
Preparat należy podawać do 3-4 miesiąca życia dziecka albo poprzez caly okres karmienia piersia. 1 opakowanie wystarcza na miesiąc stosowania.

  Dawkowanie
Vita D kapsułki to rownież roztwór witaminy D3 w oleju MCT zamknięty w żelatynowej kapsułce otwieranej ”twist-off”, w mikrodawkach do podawania doustnego. 1 kapsułka zawiera 400 j.m. (10 µg) witaminy D, a zatem rekomendowaną codzienną dawkę dla zdrowych niemowlat karmionych piersią. Zaleca się podawać preparat raz dziennie po jednej kapsułce ”twist-off”.
  Opis

VITA D witamina D dla niemowląt karmionych piersią – w odróżnieniu od produktów leczniczych zawierających wysokie stężenia witaminy D, Vita D kapsułki to również dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego dostarczający ow składnik w mikrodawkach. U niemowląt karmionych piersia poleca się codzienna podaż w ilości 400 j.m. (10 µg) witaminy D, co odpowiada jednej kapsułce otwieranej ”twist-off” preparatu Vita D kapsułki.
Dlaczego podawanie witaminy D może być tak ważne?
Witamina D odgrywa istotna rolę w utrzymaniu właściwych stężeń i proporcji wapnia i fosforu w organizmie. Może być niezbędna do właściwego rozwoju i kondycji nasze kości i zębów. Niedostateczna podaż witaminy D może prowadzić do krzywicy i innych zaburzeń mineralizacji tkanki kostnej.
Dlaczego u niemowlat karmionych piersią zaleca się podawanie witaminy D?
Karmienie piersią może być najlepszym sposobem odżywiania sie dziecka w pierwszych miesiącach życia. Jednakże ilość witaminy D zawarta w mleku kobiecym może okazać sie niewystarczająca. Witamina D może być wytwarzana w sposob naturalny w skórze, pod wpływem promieni UV. Synteza ta może być jednakże ograniczona, ze wzgledu na niskie nasłonecznienie i powszechne obecnie stosowanie filtrów UV.  

Porozmawiajmy trochę o grypie u dzieci. W pierwszych miesiącach życia dzieci nie są zwykle narażone na częste infekcje. Niemowlęta bez względu na sposób karmienia po urodzeniu chronione sa przeciwcialami otrzymanymi od matki. Dodatkowo dzieci karmione piersią sa chronione poprzez wyssane z mlekiem matki przeciwciala. Dzieci karmione butelką otrzymuja zwykle mleko modyfikowane wzbogacone o składniki wzmacniające odporność. Poza tym niemowlaki przebywaja raczej w domu, w wąskim rodzinnym gronie i nie mają okazji, by się zarazić.
Parę zdań dla młodych albo przyszlych mam. Po ukończeniu pierwszego roku życia większość dzieci karmionych wcześniej mlekiem modyfikowanym może z niego całkowicie zrezygnować. W przypadku karmienia piersią można kontynuować je tak długo, jak chca tego matka i dziecko. Skoro dziecko pił z butelki, czas ja odstawić na rzecz kubka-niekapka. Roczne maluch można żywić zwykłym, pełnotłustym mlekiem od krowy albo napojami sojowymi. Do jedzenia maluchowi można podawać większość produktow, pod warunkiem, że są rozdrobnione albo pokrojone na małe kawaleczki. Skoro w rodzinie byly przypadki alergii pokarmowej na określony produkt, zaleca się jego unikanie.

Reklamy

2 thoughts on “Nowość czy nie nowinka – PENTACREM krem napiszmy co o nim myślimy

  1. Zupełnie fascynujące rzeczy tu piszecie aż się teraz chce poczytać. No ale ja nie na ten temat. Może słyszałyście , że wystarczy jedynie się dobrze odżywiać by dożyć do późnej starości? Da się wtedy przeżyć do państwowej emerytury. Słowo!

  2. Moim zdaniem trzeba przeczytać wpisy i wywiedzieć się kto ma jakie zdanie o produkcie. Zwykle tak właśnie robię, aby sobie nieco wyrobić zdanie i nie nabywać czegoś bez znajomości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s