Oczywiście PENTACREM krem warto spróbować, bo może warto

Zwykle nie mówi się o PENTACREM krem. I to nie musi dziwić, bo są łatwiejsze tematy. Ale w tym miejscu uczynimy wyjątek od tej zasady i poruszymy ten chyba ciekawy temat.
Zazwyczaj młode matki mają ból głowy. A to wszystko za sprawą nadmiaru różnych, najczęściej sprzecznych informacji. Co innego słyszymy od koleżanek, co innego od mam i babek. Do tego wchodzi jeszcze sieć, gdzie mieszają się prawdziwe informacje z totalnymi idiotyzmami.
  Przygotowanie i stosowanie
W opakowaniu znajduje sie 30 kapsułek ”twist-off”. Należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka albo ściągniętego pokarmu matki. Zachować ostrożność, by maluch nie połknęło kapsułki.
Preparat należy podawać do 3-4 miesiąca życia dziecka albo poprzez caly okres karmienia piersią. 1 opakowanie wystarcza na miesiac stosowania.

  Dawkowanie
Vita D kapsułki to także roztwór witaminy D3 w oleju MCT zamknięty w żelatynowej kapsułce otwieranej ”twist-off”, w mikrodawkach do podawania doustnego. 1 kapsułka zawiera 400 j.m. (10 µg) witaminy D, a zatem rekomendowaną codzienną dawkę dla zdrowych niemowląt karmionych piersią. Zaleca się podawać preparat raz dziennie po jednej kapsułce ”twist-off”.
  Opis

VITA D witamina D dla niemowląt karmionych piersią – w odróżnieniu od produktów leczniczych zawierających wysokie steżenia witaminy D, Vita D kapsułki to także dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego dostarczający ów składnik w mikrodawkach. U niemowląt karmionych piersią poleca się codzienną podaż w ilości 400 j.m. (10 µg) witaminy D, co odpowiada jednej kapsulce otwieranej ”twist-off” preparatu Vita D kapsulki.
Dlaczego podawanie witaminy D może być tak ważne?
Witamina D odgrywa istotną rolę w utrzymaniu właściwych stężeń i proporcji wapnia i fosforu w organizmie. Może być niezbedna do właściwego rozwoju i kondycji ludzkie kości i zębów. Niedostateczna podaż witaminy D może prowadzić do krzywicy i innych zaburzeń mineralizacji tkanki kostnej.
Dlaczego u niemowląt karmionych piersią zaleca się podawanie witaminy D?
Karmienie piersią może być najlepszym sposobem odżywiania sie dziecka w pierwszych miesiacach życia. Jednakże ilość witaminy D zawarta w mleku kobiecym może okazać się niewystarczająca. Witamina D może być wytwarzana w sposób naturalny w skórze, pod wpływem promieni UV. Synteza ta może być nie mniej jednak ograniczona, ze względu na niskie naslonecznienie i powszechne obecnie stosowanie filtrów UV.  

Pomówmy trochę o grypie u dziecka. W celu obniżenia gorączki można zastosować produkty na bazie paracetamolu, ponieważ może być on łatwo tolerowany poprzez dzieci także przed ukończeniem 12 roku życia. Niewskazane może być natomiast podawanie kwasu acetylosalicylowego, czyli popularnej aspiryny, ponieważ może się on przyczynić do wystąpienia tzw. zespołu Reye’a. Towarzyszący zapaleniu ból gardła można natomiast leczyć dostępnymi bez recepty tabletkami do ssania. Jednym z cenionych i bezpiecznych preparatów, które można podawać dzieciom, może być LaryngUP. Zawiera on mentol, który dziala na tzw. receptory zimna i tym sposobem lagodzi ból, a również wspomagającą organizm w walce z infekcją witaminę C.
Pare zdań dla młodych albo przyszlych matek. Powszechnie mowi się, że połóg trwa sześć-osiem tygodni. Może być to również dość czasu, aby cofnęły się zmiany, które nastąpiły w narządach rodnych w czasie ciąży. Reszta organizmu może potrzebować jego znacznie więcej – także parę miesięcy, a niekiedy i pół roku. Kurczenie się macicy. Od razu po wydaleniu łożyska rozpoczyna się powracanie macicy do zwyczajnych rozmiarów i jej gojenie. Tuż po porodzie waży ona około 1000 g, z kolei pod koniec połogu powinna osiągnąć wagę 50-60 g; musi zatem wykonać dużą pracę związaną z kurczeniem się. Temu procesowi powinny towarzyszyć uciążliwe bóle w dolnej części składowej brzucha, zwłaszcza gdy młoda mama karmi maluch piersią. Wtenczas bowiem zwiększa się wydzielanie oksytocyny, która powoduje skurcze macicy.

Reklamy

One thought on “Oczywiście PENTACREM krem warto spróbować, bo może warto

  1. Super może być posiadać dzieci, daje to również poczucie satysfakcji. Dla wszystkich małżonków, którzy posiadają rodzinę, dzieci stają się najważniejsza drogą i sposobem, jakim Bóg posługuje sie, by pomoc im wzrastać w cnotach i ciażeniu do świetości. Dzieci uczą rodziców cierpliwości, wytrwałości, miłości i pokory.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s